Biura w Szczecinie
Szczecin
Szczecin jest stolicą, a zarazem największym miastem województwa zachodniopomorskiego. Z racji swojego nadgranicznego położenia oraz bliskości Morza Bałtyckiego – dostęp przez żeglowną Odrę oraz Zalew Szczeciński, Szczecin stał się ośrodkiem gospodarczym regionu. Szczecin jest ośrodkiem gospodarki morskiej – Port Morski w Szczecinie obsługuje armatorów z całego świata i jest portem macierzystym dwóch przedsiębiorstw żeglugowych: Polskiej Żeglugi Morskiej i Euroafrica. Szczecin to również miasto akademickie – na szczecińskich uczelniach kształci się około 60 tys. osób. Do najbardziej prestiżowych uczelni należą: Akademia Morska, Pomorski Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Szczeciński, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny, czy Akademia Sztuki. Oprócz uczelni publicznych, jest również szereg uczelni niepublicznych. Szczecin posiada bogatą ofertę turystyczną i kulturową. Miasto znajduje się na Europejskim Szlaku Gotyku Ceglanego, a w samym Szczecinie ochroną prawną objętych jest ok. 270 zabytków, z których do najciekawszych kompleksów należą: Zamek Książąt Pomorskich, Wały Chrobrego, Bazylika archikatedralna św. Jakuba, Baszta Siedmiu Płaszczy, czy Ratusz Staromiejski. Natomiast bogatą ofertę kulturalną zapewniają prężnie działające ośrodki kultury: filharmonia, opera, biblioteki, muzea, galerie, teatry oraz kina. To wszystko sprawia, że Szczecin jest doskonałym miejscem na lokowanie inwestycji.

Miasto doskonale skomunikowane z całą Europą

Szczecin leży na przecięciu dróg lądowych zapewniających dogodne połączenie z całą Europą, posiada dostęp do portów morskich Szczecin-Świnoujście  i międzynarodowego port lotniczego.

Transport lądowy

Szczecin jest dużym węzłem drogowym  na kierunkach północ-południe. Najważniejsze drogi tranzytowe to:

Autostrada A6, będąca kontynuacją niemieckiej autostrady A11, z która tworzy połączenie Szczecin – Berlin, należy do ciągu międzynarodowego szlaku drogowego E28 jaki i wschód-zachód,

Droga krajowa S3 jest drogą o długości 504 km, która przebiega południkowo przez województwa: zachodniopomorskie, lubuskie i dolnośląskie. Stanowi polską część międzynarodowej trasy E65 z Malmö w Szwecji do miejscowości Chaniá na Krecie,

Droga krajowa nr 6, która stanowi połączenie pomiędzy przejściem granicznym z Niemcami w Kołbaskowie a Łęgowem (długość ok. 351 km), przebiega przez województwa zachodniopomorskie oraz pomorskie i stanowi połączenie dla ruchu osobowo-towarowego między Szczecinem a Trójmiastem.

Droga krajowa nr 10 jest drogą łącząca aglomeracje: szczecińską, bydgosko-toruńską oraz warszawską.

Transport lotniczy

Transport lotniczy obsługuje położony ok. 47 km od centrum miasta międzynarodowy Port Lotniczy Szczecin-Goleniów. Terminal lotniczy przystosowany jest do wymogów UE, a jego roczna przepustowość wynosi 1 milion pasażerów.

Codziennie z lotniska Goleniów jest odlot samolotów do następujących miast (w nawiasach podano czas podróży):

Warszawa ( 1h), Bergen (1h 55min), Dublin (2h 35 min), Liverpool (2h 5 min), Londyn (2h), Oslo (1h 20 min) oraz Stavanger (1h 35 min).

Transport morski

Ze Szczecina można również zaplanować wygodną podróż promem do Skandynawii. Codziennie ze Świnoujścia wypływają promy do Szwecji: Ystad oraz Trelleborg i Danii – Kopenhaga.