Coworking - Szczecin
Co przychodzi Ci na myśl, gdy myślisz o coworkingu, tj. współdzielonej i elastycznej przestrzeni roboczej? Oczywiście coworking dotyczy dzielenia się infrastrukturą i kosztami, ale także przynależności do społeczności, kreatywności, zabawy, elastyczności, dostępności i zrównoważonego rozwoju. Działając w dość obleganej branży nieruchomości na terenie miasta Szczecin, doskonale zdajemy sobie sprawę jak istotne i potrzebne są tego typu usługi.
Przestrzenie coworkingowe są definiowane jako środowiska robocze oparte na członkostwie, w których różne grupy freelancerów, pracowników zdalnych i innych niezależnych specjalistów pracują razem we wspólnym otoczeniu. Ważnym jest by stworzyć im odpowiednie warunki, atmosferę i możliwości sprzyjające rozwojowi i kreatywnemu wykorzystywaniu czasu. Biurowiec P2Tower w Szczecinie bez wątpienia takowe spełnia. Środowiska te są wykorzystywane przez dynamicznych przedsiębiorców, pracowników zdalnych i ludzi cieszących się brakiem korporacyjnych ograniczeń i barier oraz elastycznym członkostwem spełniającym ich wymagania biznesowe i osobiste.
Mówiąc najprościej, coworking to rozwiązanie zaprojektowane z myślą o ludziach z różnych firm, którzy przyjeżdżają do pracy w jednej otwartej i współdzielonej przestrzeni biurowej. Tego typu obszary robocze charakteryzujące się udostępnionymi udogodnieniami jak hot-desk, usługami typu wirtualne biuro i innymi narzędziami, które mają maksymalnie zwiększyć komfort pracy.
Jedną z zalet, którą niewątpliwie niesie ze sobą coworking jest możliwość wynajęcia tylko tego, czego się potrzebuje, a nie całej prywatnej powierzchni biurowej, co z pewnością przekłada się na oszczędności najemcy. Dzięki różnym modelom opartym na członkostwie, koszty są różne i pozwalają na elastyczność. Należą do nich opcje opłat dziennych lub opłat miesięcznych. Koszty członkostwa różnią się również w zależności od tego, czy korzysta się ze wspólnego biurka, czy chce się dedykowanego. Przestrzenie typu coworking to centra społecznościowe, miejsca współpracy i huby kreatywności, w których pracownicy z różnych środowisk mogą się spotykać, aby dzielić się wiedzą i odkrywać nowe pomysły i kierunki. Możliwości ku temu bez wątpienia zapewnia nasz biurowiec P2Tower zlokalizowany na terenie miasta Szczecin.
Coworking to zdecydowanie nowy sposób wykonywania pracy i dzielenia się. Ekosystemy typu coworking są tworzone jako produktywne środowiska oparte na współpracy i kreowaniu nowych doświadczeń. Przestrzeń coworkingowa to idealna podstawa dla freelancerów, startupów i mniejszych przedsiębiorców. Daje możliwość zarówno skalowania w górę, jak i zmniejszania liczby członków zespołu w zależności od ich potrzeb. Koszty współdzielonej infrastruktury są niskie, a społeczność sieciowa szeroka.
Warto wziąć pod uwagę rozwiązanie typu coworking, ponieważ daje ono możliwość poszerzenia wiedzy, rozwoju osobistego, wysłuchania specjalistów, znalezienia możliwości finansowania i wprowadzenia nowego produktu. Jeśli jednak ma się przeświadczenie, że coworking przeznaczony jest głównie dla startupów i przedsiębiorców, to jest się w błędzie. Populacja przestrzeni coworkingowej jest naprawdę dość zróżnicowana. Szczecin, gdzie działamy jest tutaj doskonałym dowodem na to.
Małe firmy i niewielkie zespoły mogą korzystać z przystępnych cen jakie niesie ze sobą coworking. Nie ma potrzeby angażowania się w długoterminowe umowy najmu, do tego ma się zapewnione wszystko co jest potrzebne do sprawnego funkcjonowania firmy - wirtualne biuro, sala konferencyjna, rozwiązania typu kot-dest oraz sprzęt, materiału i artykuły biurowe. Co istotne, coworking do tego uwalnia właścicieli małych firm od zajmowania się drobnymi problemami związanymi z utrzymaniem biura jak artykuły toaletowe, produkty higieniczne, butle z wodą itd.
Freelancerzy z kolei mogą cieszyć się swobodą polityki przestrzeni coworkingowej. Mogą decydować, gdzie i kiedy pracować, pozostając w środowisku biurowym i będąc częścią produktywnej społeczności, która jednoczy ludzi o podobnym sposobie myślenia. Doskonałym rozwiązaniem jest w tym wypadku system hot-desk, który jest przez nich dość często wykorzystywany.
Wspólne przestrzenie w systemie typu coworking są doskonałą alternatywą dla freelancerów, którzy czują się zbyt odizolowani, pracując z domowego biura lub kawiarni. Ponadto przestrzeń coworkingowa to miejsce, w którym mogą spotkać doświadczonych przedsiębiorców prowadzących różnego rodzaju firmy, zaprzyjaźnić się z nimi i tym samym znaleźć potencjalnych klientów i partnerów.
Pracownicy zdalni natomiast, częściowo zdalni tj. pracujący tylko kilka dni w tygodniu lub pracownicy rozproszeni, poprzez coworking znajdą wszystkie wymagane udogodnienia, aby zachować produktywność we wspólnej przestrzeni roboczej. Mogą korzystać z rozwiązań hot-desk, wirtualne biuro, zaznać ciszy i spokoju w prywatnej przestrzeni, zarezerwować małą salę konferencyjną itd.
Dzięki dogodnej lokalizacji, biurowiec P2Tower jest w stanie spełnić wszystkie oczekiwania osób z terenu miasta Szczecin i jego okolic.
WIększe organizacje również czerpią korzyści z tego rodzaj rozwiązań stawiając na coworking. Zachęcają pracowników zdalnych do pracy w zaciszu hubów coworkingowych, korzystania z ich opcji hot-destk, co przekłada się na wyższy poziom zadowolenia zespołu, kreatywność i wzrost produktywności, a także świetne możliwości nawiązania kontaktów.
Wspólne przestrzenie pozwalają na prawdziwą wolności i mobilność. Kultura sprzyja prawdziwe organicznej współpracy i nawiązywaniu rozmów. Z jednej strony jest to w odróżnieniu do usług zdalnych jak domowe wirtualne biuro, wartość dodatnia przestrzeni coworkingowych. Pozwalają one na innowacje, umożliwiając łączenie się i współpracę różnym osobom o wyjątkowych umiejętnościach i talentach.
Ale inną zaletą jest to, że kultura jest ukształtowana z koncepcji wolności i elastyczności. Geneza przestrzeni typu coworking od samego początku opierała się na zaspokajaniu potrzeb małych organizacji i freelancerów w zakresie łączenia. Design to tylko jeden aspekt. To, co wyróżnia coworking w zamyśle, to kultura. Niektóre organizacje mogą mieć podobne przestrzenie w swoich biurach, ale nie mają właśnie kultury, która zachęca do elastyczności w stawaniu i przenoszeniu się lub współpracy z różnymi działami co sprzyja rozwijaniu i kreatywności.
Niezależnie od charakteru wykonywanej pracy, czy jest się freelancerem, czy początkującym przedsiębiorcą, warto rozważyć coworking i jego wszystkie zalety. Szansa zaoszczędzenia budżetu, możliwość rozwoju oraz eliminacja obowiązków obsługi samej przestrzeni biurowej są niewątpliwie tymi aspektami, które trzeba wziąć pod uwagę nim spisze się coworking na straty już na samym starcie.