Biura w Szczecinie
  • nasz biurowiec

Twoje biuro w P2Tower

Dogodna lokalizacja - to miejsce, które wszyscy dobrze znają

Prosty dojazd i parkowanie – to komfort dla Twoich Klientów

Wysoki standard – to wygoda i bezpieczeństwo miejsca pracy

Elastyczna przestrzeń – to sposób na Twoje zmienne potrzeby

Nieruchomość

Nieruchomość P2Tower to kompleks biurowy, w skład którego wchodzi dziewięciokondygnacyjny biurowiec, pawilon biurowo-magazynowy, garaże i parking na 90 samochodów.

Nieruchomość uzbrojona jest w instalacje: elektryczną, wodną, kanalizacyjną, centralnego ogrzewania (własna kotłownia gazowa z możliwością przełączenia na ogrzewanie miejskie) oraz telekomunikacyjną.

Umiejscowiona jest na działkach o numerach 3/12 i 3/13, o łącznej powierzchni 4.788m2 (ogrodzonych i w pełni zagospodarowanych) z dojazdem od strony ulicy Chmielewskiego.

Pawilon biurowo-magazynowy

Jest to budynek dwukondygnacyjny, z własną kotłownią gazową, wyposażony w instalację teleinformatyczną i wentylację. Na piętrze budynku znajdują się pomieszczenia biurowe o powierzchni 256m2, natomiast na parterze pomieszczenia biurowo-magazynowe o łącznej powierzchni 252m2. W ramach powierzchni magazynowej wyodrębnione są dwa stanowiska garażowe.

Parkingi i garaże

Na terenie znajduje się także wolno stojący, dwustanowiskowy garaż murowany o automatycznych bramach.  Wolną część terenu posesji stanowi parking o powierzchni utwardzonej kostką brukową typu „polbruk”. Może na nim jednocześnie parkować do 90 samochodów. Dodatkowo, przy ulicy od strony posesji, znajduje się niepłatny parking na 9 samochodów.

Biurowiec

Informacje ogólne

Realizację prac wykończeniowych naszego biurowca zakończono w 2009 roku. Od tego momentu odebrane są i użytkowane wszystkie kondygnacje.

Wyposażenie budynku

Budynek wyposażony jest w dwie windy, centralny system wentylacyjny i  klimatyzację, instalacje teleinformatyczną, system monitoringu CCTV, instalację przeciwpożarową  oraz własną kotłownię gazową .

Rozkład powierzchni biurowych

  • Parter:

    Na parterze znajduje się hol z recepcją oraz pomieszczenia biurowe.

  • Piętra 1-6:

    Piętra od 1 do 6 składają się z dwóch niezależnych skrzydeł biurowych, wyposażonych we własne węzły sanitarne i teleinformatyczne. Powierzchnia każdego ze skrzydeł to ok. 205m2. Skrzydła są połączone gabinetem o powierzchni ok. 50m2, o dużym przeszkleniu ścian. Możliwe jest jego przyłączenie do wybranego skrzydła. Każde ze skrzydeł podzielone jest na pokoje biurowe z możliwością otwarcia całej powierzchni (open space).

  • Piętro 7:

    Na 7 piętrze znajduje się  lokal mieszkalny z dużym przeszkleniem części dachu o powierzchni 83m2 oraz odrębne pomieszczenia techniczne dla urządzeń wentylacyjnych i kotłowni.

Szczecin

Szczecin jest stolicą, a zarazem największym miastem województwa zachodniopomorskiego. Z racji swojego nadgranicznego położenia oraz bliskości Morza Bałtyckiego – dostęp przez żeglowną Odrę oraz Zalew Szczeciński, Szczecin stał się ośrodkiem gospodarczym regionu. Szczecin jest ośrodkiem gospodarki morskiej – Port Morski w Szczecinie obsługuje armatorów z całego świata i jest portem macierzystym dwóch przedsiębiorstw żeglugowych: Polskiej Żeglugi Morskiej i Euroafrica. Szczecin to również miasto akademickie – na szczecińskich uczelniach kształci się około 60 tys. osób. Do najbardziej prestiżowych uczelni należą: Akademia Morska, Pomorski Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Szczeciński, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny, czy Akademia Sztuki. Oprócz uczelni publicznych, jest również szereg uczelni niepublicznych. Szczecin posiada bogatą ofertę turystyczną i kulturową. Miasto znajduje się na Europejskim Szlaku Gotyku Ceglanego, a w samym Szczecinie ochroną prawną objętych jest ok. 270 zabytków, z których do najciekawszych kompleksów należą: Zamek Książąt Pomorskich, Wały Chrobrego, Bazylika archikatedralna św. Jakuba, Baszta Siedmiu Płaszczy, czy Ratusz Staromiejski. Natomiast bogatą ofertę kulturalną zapewniają prężnie działające ośrodki kultury: filharmonia, opera, biblioteki, muzea, galerie, teatry oraz kina. To wszystko sprawia, że Szczecin jest doskonałym miejscem na lokowanie inwestycji.

Miasto doskonale skomunikowane z całą Europą

Szczecin leży na przecięciu dróg lądowych zapewniających dogodne połączenie z całą Europą, posiada dostęp do portów morskich Szczecin-Świnoujście  i międzynarodowego port lotniczego.

Transport lądowy

Szczecin jest dużym węzłem drogowym  na kierunkach północ-południe. Najważniejsze drogi tranzytowe to:

Autostrada A6, będąca kontynuacją niemieckiej autostrady A11, z która tworzy połączenie Szczecin – Berlin, należy do ciągu międzynarodowego szlaku drogowego E28 jaki i wschód-zachód,

Droga krajowa S3 jest drogą o długości 504 km, która przebiega południkowo przez województwa: zachodniopomorskie, lubuskie i dolnośląskie. Stanowi polską część międzynarodowej trasy E65 z Malmö w Szwecji do miejscowości Chaniá na Krecie,

Droga krajowa nr 6, która stanowi połączenie pomiędzy przejściem granicznym z Niemcami w Kołbaskowie a Łęgowem (długość ok. 351 km), przebiega przez województwa zachodniopomorskie oraz pomorskie i stanowi połączenie dla ruchu osobowo-towarowego między Szczecinem a Trójmiastem.

Droga krajowa nr 10 jest drogą łącząca aglomeracje: szczecińską, bydgosko-toruńską oraz warszawską.

Transport lotniczy

Transport lotniczy obsługuje położony ok. 47 km od centrum miasta międzynarodowy Port Lotniczy Szczecin-Goleniów. Terminal lotniczy przystosowany jest do wymogów UE, a jego roczna przepustowość wynosi 1 milion pasażerów.

Codziennie z lotniska Goleniów jest odlot samolotów do następujących miast (w nawiasach podano czas podróży):

Warszawa ( 1h), Bergen (1h 55min), Dublin (2h 35 min), Liverpool (2h 5 min), Londyn (2h), Oslo (1h 20 min) oraz Stavanger (1h 35 min).

Transport morski

Ze Szczecina można również zaplanować wygodną podróż promem do Skandynawii. Codziennie ze Świnoujścia wypływają promy do Szwecji: Ystad oraz Trelleborg i Danii – Kopenhaga.